Prázdninová otevírací doba: Po, St, Pá: 8-15, Út, Čt: 9-17

Medicinální houby

Účinky vitálních hub začíná poznávat stále více lidí, proto bych je v tomto díle ráda představila všem, kteří je ještě neznají nebo dalším, kteří je zatím nevyzkoušeli. 

reishi

Dnes stále populárnější vitální houby jsou pokladem z přírody, jehož hodnotu znají asijské a domorodé národy po tisíce let. Jsou součástí tradičních léčebných systémů, jakým je čínská, indická či ruská medicína. Tento poklad začíná objevovat i "klasická" medicína, která vědeckými výzkumy a pokusy potvrzuje to, co naši předci již dávno věděli ‒ vitální houby mohou zabránit, aby se nemoc objevila, a když už propukne, pomohou nám od ní ulevit.

CO HOUBY DOKÁŽOU?

Vitální houby obsahují mnoho vysoce účinných bioaktivních složek, které působí na buňky imunitního systému, a také látky, které mají přímý ničící vliv na viry, bakterie i kvasinky apod.

Imunitnímu systému nejvíce prospívají betaglukany (houbové polysacharidy), ale třeba i další látky jako jsou vitamíny, triterpeny, enzymy, minerály, antioxidanty apod. Tyto látky posilují imunitní systém, dodávají mu početní i silovou převahu nad např. infekčními patogeny, jakými jsou viry, bakterie, ale i mykózy či chlamydie a dávají sílu bojovat s nádorovými buňkami. Houby imunitní systém ovšem pouze nestimulují, v případě alergií či autoimunitních nemocí jej naopak harmonizují a zklidňují jeho zvýšenou aktivitu.

NEJZNÁMĚJŠÍ A NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ HOUBOU JE REISHI

Reishi neboli lesklokorka lesklá je jedním z nejznámějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená "božská houba nesmrtelnosti". Její léčebné účinky se využívají již více jak 4 000 let. Ve starých dobách byli lidé ochotni cestovat do velmi vzdálených míst, aby ji získali a mohli využít její silný léčivý potenciál. 

Hlavní účinky Reishi:

 • Posílení imunitního systému,
 • terapie alergií a autoimunitních problémů,
 • podpora vitality,
 • doplňková terapie rakoviny,
 • podpora srdce a oběhu,
 • přírodní prostředek proti stárnutí,
 • pomoc při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání,
 • podpora regenerace jaterních buněk
 • výrazné protizánětlivé účinky 

HERICIUM

V angličtině se Hericium neboli korálovec ježatý nazývá díky svému vzhledu "lví hříva". Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, například na žaludeční vředy. V současnosti je předmětem mnoha studií, které zkoumají vliv Hericia na jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF ovlivňuje růst a život nervových buněk. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence.

hericium

Hlavní účinky Hericia:

 • Regulace žaludečních a střevních problémů, zejména při gastrointestinálním zánětu,
 • prevence nádorových poruch, především rakoviny žaludku, střev, jícnu a kůže,
 • posílení imunitního systému,
 • doplňková terapie u nervových onemocnění,
 • tišení depresivních nálad,
 • neklid a poruchy spánku.

Problém, který trápí mnoho žen je hormonální nerovnováha. I zde umí vitální houby pomoci. Naše zákaznice si oblíbily doplněk stravy MycoMeno. Jsme rádi, že se k nám pro něj vrací, a že jim pomáhá.

Přípravek je určen pro ženy, které trpí nejenom premenstruačním syndromem, ale i nepravidelnou menstruací. Zklidňuje podrážděnost a nervozitu. Složením přispívá MycoMeno k udržení hormonální rovnováhy před menopauzou i při ní.

mycomeno

Většina žen zná krále ženských bylinek kontryhel obecný, který v kombinaci s červeným jetelem, včelím pylem či meduňkou lékařskou pomáhá vyrovnat se s nepříjemnými pocity menopauzy. Některé již objevily přínos anděliky čínské, jiné mají dobré zkušenosti s včelí mateří kašičkou či ploštičníkem hroznatým. Všechny tyto úžasné byliny, a dále pak houby reishi a hericium jsou právě součástí oblíbeného produktu MycoMeno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení