Mgr. Kateřina Vejrychová Právenka latnatá 60 cps.

Kód: ZS0725765178466
Neohodnoceno
490 Kč
Skladem
PRÁVENKA LATNATÁ, dále nazývaná také jako MĚKÝN LATNATÝ, latinský název je Andrographis paniculata, je bylina s malými žlutými květy, rostoucí převážně v Indii, Číně a jihovýchodní Asii. Tam je známá hlavně jako Echinacea indická či jako Kalmegh v ajurvédě. Právenka latnatá se po staletí...

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRÁVENKA LATNATÁ, dále nazývaná také jako MĚKÝN LATNATÝ, latinský název je Andrographis paniculata, je bylina s malými žlutými květy, rostoucí převážně v Indii, Číně a jihovýchodní Asii. Tam je známá hlavně jako Echinacea indická či jako Kalmegh v ajurvédě.

Právenka latnatá se po staletí používá v Číně a ještě déle v Indii, kde se jedná o původní druh. V Indii, kde má nejdelší tradici v používání, se Andrographis  paniculata rozsáhle využívá v ajurvédě, siddha medicíně a lidovém léčitelství. Její nejúčinnější použití je tam při akutních i chronických infekčních chorobách, hlavně při chřipce a chronických recidivujících nemocech. Andrographis paniculata byla hlavním lékem užívaným v Indii během chřipkové epidemie v roce 1918 a přisuzuje se jí snížení úmrtnosti na tuto chorobu. Nedávno se toto její využití s úspěchem uplatilo i u onemocnění covid-19, což dokládá řada dostupných lékařských studií.

V Číně se Andrographis paniculata používá při infekcích a hnisavých zánětech, chřipkových onemocnění, úplavici, bolestivých močových problémech nebo leptospiróze. Jedním ze specifických příznaků vedoucím k nasazení léčby jsou kožní manifestace toxického ohně jako boláky, vředy či erythema migrans (kožní formy borreliové infekce). Z pohledu tradiční čínské medicíny se Andrographis paniculata považuje za základní bylinu pro pročišťování horka, uvolňování toxického ohně a vysoušení vlhka.

Do západního léčitelství se Andrographis paniculata dostala ve druhé polovině 20. století, přičemž její popularita při léčbě nachlazení a chřipky v Evropě narůstá. V USA se nyní v kombinaci s farmaky využívá k léčbě AIDS, samostatně pak při léčbě nachlazení, chřipky a rakoviny. Nově se objevuje i jako účinná volba v léčbě lymské boreliózy.

KDY POMÁHÁ:
PRÁVENKA LATNATÁ (MĚKÝN LATNATÝ) má dle platných nařízení EU tato povolená zdravotní tvrzení:

 • Přirozená obranyschopnosti - Imunitní systém
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Pročištění
 • Antioxidant
 • Normální hladina cukru v krvi
 • Normální trávení a činnost jater, pročištění
 • Normální stav kloubů
 • Premenstruační & menopauzální komfort
 • Normální funkce oběhové soustavy

DÁVKOVÁNÍ: 1 tobolka denně vždy v pravidelnou dobu (o dalším způsobu dávkování se poraďte s lékařem nebo praktikem fytoterapie).

SLOŽENÍ: Extrakt z listů Právenky latnaté (Měkýn latnatý, Andrographis paniculata) se standardizovaným obsahem andrographolidu 10% - 600 mg (z toho tedy 60 mg andrographolidu), rostlinná tobolka (hydroxypropylmethylcelulóza).

Bez jakýchkoliv přídatných látek. POUZE ČISTÝ STANDARDIZOVANÝ EXTRAKT. 

UPOZORNĚNÍ:

 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 
 • Ukládejte mimo dosah dětí. 
 • Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné ženy, ženy plánující těhotenství a kojící. 
 • Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. 
 • Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl. 
 • Nepoužívejte, pokud je originální obal porušen. 
 • Při současném užívání s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. 

VÝROBCE: Mgr. Kateřina Vejrychová, Brožíkova 428, 530 09 Pardubice, Česká republika.

Bližší informace: Výše uvedený popis čerpáme z oficiálních zdrojů výrobců jednotlivých doplňků stravy. Rádi bychom Vám o tomto produktu sdělili více, ale současná legislativa tj. NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012), které platí od 14.12 2012, nám to bohužel neumožňuje. Neváhejte však využít naše odborné poradenství. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailu jana@bylinna-lekarna.cz, telefonu 771 174 846 nebo využijte náš kontaktní formulář.

Doplňkové parametry

Kategorie: Porcované byliny
Množství: 60 ks
EAN: 725765178466

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: