Prázdninová otevírací doba: Po, St, Pá: 8-15, Út, Čt: 9-17

Září - čas na očistu slinivky

V září dochází ke zklidnění přírody i nás samotných, přichází doba zamyšlení. V tuto dobu je nejvíce ohrožena slezina a slinivka. Slezina souvisí s naší vitalitou a chuti do života a je úzce provázaná se slinivkou, která je důležitým prvkem nejen v trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Symbolizuje lásku, se kterou máme přistupovat k životu. Pojďme tedy otevřít svá srdce, dovolme se mít rádi a předávejme lásku dál.

Bylinky pro měsíc září

Přeslička rolní

horsetail-4246312_1920

Přeslička je bohatá na oxid křemičitý o kterém se předpokládá, že pomáhá léčit a obnovovat poškozené tkáně způsobené zánětem od pankreatitidy. Známé je i její její močopudné působení. Díky vysokému obsahu důležitého stopového prvku - křemíku - má vnitřní užívání extraktů z přesličky vliv i na pevnost našich kostí, nehtů a vlasů. 

Měsíček lékařský

marigold-2827292_1920

Rostlinolékařské studie různých extraktů z měsíčku lékařského vykazují protizánětlivé, anti-virové a anti-genotoxické terapeutické vlastnosti. V roce 2006, španělští vědci ukázali, že extrakt z měsíčku má účinky, které by mohly potenciálně zabraňovat šíření nádorových buněk v rozpětí od 70-100% při testování na celé řadě lidských a myších nádorových buněčných linií, včetně pankreatických nádorových buněk. To znamená, že tato bylina má cytotoxické vlastnosti nádorových buněk, a že měsíček může vyvolat aktivaci lymfocytů. Pokud je pankreatitida způsobena vysokým příjmem alkoholu, aplikace masti z měsíčku může pomoci zabránit dehydrataci.

Hořec Clusiův

gentian-2292333_1920

Tato bylinka se osvědčila jako jeden z nejlepších v podpoře zdraví slinivky. Kořeny hořce mohou stimulovat slinivku, žlučník a sliznici žaludku na zvýšení sekrece pankreatických enzymů, žluči, žaludečních kyselin a trávicích šťáv.

Smetánka lékařská

Má všestranné využití, je považována za účinnou při léčbě proti agresivním a odolným pankreatickým nádorovým buňkám, používá se při zánětu jater, při diabetu, chronické únavě, čistí žaludek, zlepšuje trávení. Čaj vyrobený z pampelišky je také známý při čištění střev a pomůže zotavit a léčit poškozené pankreatické tkáně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení