Naděje - Mgr.Podhorná Leukostop + betaglukan TG50 50ml

Kód: NAD-TG50
Neohodnoceno
209 Kč
Skladem do 3 dnů
Originální směs pro povzbuzení obranyschopnosti. Její složky posilují imunitu, povzbuzují organismus při únavě, posilují srdce, pomáhají udržovat normální krevní tlak, čistí krev, osvědčují se při relaxaci. Bylinná směs je doplněna betaglukanem. Zajímavosti použitých bylinách Všehojovec ostnitý ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální směs pro povzbuzení obranyschopnosti. Její složky posilují imunitu, povzbuzují organismus při únavě, posilují srdce, pomáhají udržovat normální krevní tlak, čistí krev, osvědčují se při relaxaci. Bylinná směs je doplněna betaglukanem.

Zajímavosti použitých bylinách

Všehojovec ostnitý (Eleutherococcus, eleuterokok)

Eleuterokok zvaný též čertův kořen pochází ze Sibiře a z východní Asie. V Číně se používá již přes 2 tisíce let, čínský císař Šen – nung o něm tvrdil, že umožňuje chromému dítěti okamžitě chodit. Pro západní svět se v posledních desítiletích stalo zajímavým jeho použití jako náhrada ženšenu, dnes je zahrnutý v lékopisech např. Francie, Velké Británie, či Německa. Na Sibiři se v tradičně využíval již ve starší minulosti, o čem svědčí i název „sibiřský ženšen“, v roce 1966 byl v Sovětském svazu doporučen pro použití v kosmickém programu. Pro podpůrné účely se se využívá hlavně kořen, i když účinné látky obsahují také ostatní části rostliny. Charakteristickou skupinou bioaktivních složek jsou tzv. eleutherosidy, dále se vyskytují polysacharidy včetně škrobů, silice, lignany, fytosteroly, pryskyřice, pektiny, kumariny, antokyany a další látky. Lihový extrakt z rostliny posiluje obranyschopnost a imunitní systém.  Povzbuzuje fyzické a psychické síly při únavě, vyčerpání, rekonvalescenci a při regeneraci sil, působí jako adaptogen. Přispívá také k udržování normálního krevního oběhu a tlaku, povzbuzuje mentální schopnosti. Pomáhá udržovat hygienu ústní dutiny, příznivě působí na horní dýchací cesty, pomáhá organismu během chladného období.

Ženšen

Ženšen zvaný také všehoj léčivý, často také kořen života. Je to vytrvalá rostlina s půlmetrovým stonkem a světle zelenými květy. Domovinou ženšenu jsou sibiřské tajgy, sever Číny a Koreje. Počátky historie jeho použití v Číně sahají až do období 2 - 3 tisíce let před n.l., v Asii je ženšen tradičně považován za nejcennější bylinu. Při pěstování je pro dosažení nejvyšší účinnosti kořene důležité sklízet rostlinu alespoň v pátém nebo čtvrtém roku. Obsahové látky kořene jsou důkladně prozkoumány, ale přesto se průběžně objevují nové biologicky aktivní složky, jichž je v současné době známo na 180. Je zajímavé, že žádná z nich nemá toxické účinky. Mezi nejdůležitější patří tzv. ginsenosidy, což jsou steroidní glykosidy and triterpenové saponiny. Z dalších, pro biologické působení významných látek, lze jmenovat polysacharidy, kyselinu panaxovou, éterický olej, vitamíny a minerály. Ženšen jako důležitý harmonizátor či adaptogen je využívaný po tisíce let. Z jeho četných aplikačních forem patří dnes k nejúčinnějším tinktury. Ženšen podporuje imunitní systém a odolnost organismu. Pomáhá udržovat duševní výkonnost, posiluje paměť a schopnost soustředění. Povzbuzuje při únavě a vyčerpání, stimuluje vitalitu, fyzický výkon a sexuální funkce. Podporuje krevní oběh, přispívá k udržování normální hladiny glukózy v krvi.

Tamaryšek francouzský

Jeho domovem je jižní Evropa, Asie a Afrika, počátkem 19. století byl zavlečen i do Severní Ameriky. V minulosti byl např. v jižní Itálii využíván i pro rituální a magické účely, v severní Africe je tradiční součástí lidového léčitelství. Rostlina je bohatá na bioaktivní látky, využíván je především list a květ. K nejdůležitějším složkám tamaryšku patří flavonoidní antioxidanty, např. tamarixin, tamarixetin, troupin, kvercitin, kempferol aj. Vysoký je také obsah tříslovin, zejména taninu, fenolkarboxylových kyselin a kumarinu, identifikován byl i resveratrol, karotenoidy a éterické oleje. Tamaryšek je dnes považován za rostlinu s výrazně antioxidačními účinky, chrání tedy buňky před nepříznivým působením volných radikálů. Podporuje trávení, příznivě působí na činnost jater, pomáhá pročišťovat tělo. Posiluje fyzickou a mentální aktivitu, přispívá k duševní pohodě.

Rakytník řešetlákový

Rakytník tvoří trnitý keř vysoký do 2 m, jeho původem jsou oblasti severní Evropy a střední a východní Asie, vysazuje se jako okrasný i užitkový keř i v dalších oblastech mírného pásma. Zmínky o jeho použití pocházejí již ze starého Řecka, kde jej přidávali do krmiva pro koně k podpoře přibývání na váze a pro lesklou srst. Od toho je odvozen i jeho latinský název Hippophae, což v překladu znamená lesklý kůň. Plod rakytníku se po staletí používal v Evropě a v Asii jako součást lidské potravy, i jako surovina pro výrobu různých podpůrných preparátů. Dnes je šťáva z bobulí rakytníku běžným nápojem v mnoha částech Evropy a Asie, je oceňovaná pro svoji svěží chuť, i pro vysoké nutriční hodnoty, zejména pro vysoký obsah bílkovin, vitamínů C, D, E, K a organických kyselin. Obdobně oblíbené jsou i rakytníkové džemy. Olej získaný z plodů je bohatý na vitamín E, karotenoidy, fytosteroly a polynenasycené mastné kyseliny alfa-linolenovou, gama-linolenovou a linolovou. List obsahující mj. flavonoidy se používá pro přípravu výživného čaje, různé výtažky a olej jsou hodnotnou surovinou pro kosmetické výrobky. O cenných v

Bližší informace: Výše uvedený popis čerpáme z oficiálních zdrojů výrobců jednotlivých doplňků stravy. Rádi bychom Vám o tomto produktu sdělili více, ale současná legislativa tj. NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012), které platí od 14.12 2012, nám to bohužel neumožňuje. Neváhejte však využít naše odborné poradenství. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailu jana@bylinna-lekarna.cz, telefonu 771 174 846 nebo využijte náš kontaktní formulář.

Tamaryšek francouzský má tato schválená zdravotní tvrzení (on-hold):

 • Fyzická výkonnost - čištění a detoxikace
 • Krev - srážení (koagulace)
 • Krev - tvorba hemoglobinu
 • Normální činnost nervové soustavy - duševní rovnováha
 • Normální funkce imunitního systému - přirozená obranyschopnost
 • Normální stav trávicího traktu - funkce jater
 • Vlastnost - antioxidant

Vřes obecný má tato schválená zdravotní tvrzení (on-hold):

 • Normální činnost nervové soustavy - pozitivní nálada
 • Normální činnost nervové soustavy - relaxace
 • Normální činnost nervové soustavy - spánek
 • Normální činnost vylučovací (močové) soustavy - ledviny
 • Normální funkce imunitního systému - přirozená obranyschopnost

Rakytník řešetlákovitý má tato schválená zdravotní tvrzení (on-hold):

 • Fyzická výkonnost - kondice, vitalita, energie
 • Normální činnost kardiovaskulární (cévní) soustavy
 • Normální činnost nervové soustavy - únava
 • Normální funkce imunitního systému - přirozená obranyschopnost
 • Normální stav pokožky
 • Normální stav trávicího traktu

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury - směsi, Imunita a obrana těla, Srdce, cévy a oběhový systém, Únava a vyčerpání
Oblast působení: Imunita a obrana těla, Srdce, cévy a oběhový systém, Únava a vyčerpání
Množství: 50 ml
Jednotková cena za 100 ml: 418 Kč
EAN: 8594055101567

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

nadeje-tinktury-logo

Majitelkou společnosti je paní Mgr. Jarmila Podhorná, která vždy milovala přírodu a její dary, tak se její záliba stala i povoláním. Studovala, získávala informace v oblasti lidského organismu i alternativní medicíny. Pro výrobu bylinných tinktur a vznik firmy Naděje se rozhodla ve chvíli, kdy studovala „ Herbář léčivých rostlin „ pana Janči a Zentricha s obsahem o novém léčebném směru – gemmoterapie a možnosti významného působení výtažků z pupenů rostlin –  gemmoterapeutik na lidský organismus. Přání Mgr. J. Podhorné bylo a je, aby lásku k lidem a její zkušenosti v oblasti gemmoterapie i alternativní medicíny předala především nemocným. Specializovala se na výrobu přípravků bez nežádoucích účinků a cenově dostupných, které působí na organismus příznivě jako prevence i regenerace a zlepšení stavu při různých zdravotních problémech.