Natural Jihlava Xantan - 100g

Kód: NAT8595617900130
Neohodnoceno
91 Kč
Skladem
Zahušťovadlo vhodné pro bezlepkovou dietu. Použití: kávovou lžičku xantanové gumy rozmícháme ve 100ml horké vody a přimícháme do těsta. Xanthan se používá k zahuštění a stabilizování výrobků na vodní bázi, například mléčné výrobky, dressingy, omáčky, instantní polévky, sirupy a pekařské výrobky....

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahušťovadlo vhodné pro bezlepkovou dietu.
Použití: kávovou lžičku xantanové gumy rozmícháme ve 100ml horké vody a přimícháme do těsta.
Xanthan se používá k zahuštění a stabilizování výrobků na vodní bázi, například mléčné výrobky, dressingy, omáčky, instantní polévky, sirupy a pekařské výrobky. Ve zmrzlině zabraňuje ve vytváření ledových krystalků. Často jej také nalezneme ve výrobcích s nízkým obsahem tuku, kde právě nahrazuje zahušťovací funkci tuku. Využití xanthanu je také v kosmetice, kde se přidává například do krému nebo zubní pasty, kde funguje jako stabilizátor a spojovací látka složek, které by se přirozeně oddělily. Xanthan neobsahuje gluten, proto se také používá v bezlepkovém pečivu, kde dodává těstu potřebnou lepivost, kterou by jinak právě zajistil gluten.

Složení: xantan 100%.

Výživové hodnoty:

Energetická hodnota1334kJ/320kcal
Tuky0g
z toho nasycené mastné kyseliny0g
Sacharidy0g
z toho cukry0g
Vláknina77,50g
Bílkoviny0g
Sůl0g

Balení: 100 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Pudinky, želatiny a škroby
Množství: 100 g
Země původu: Indie
Jednotková cena za 100 g: 91,00 Kč
EAN: 8595617900130

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

logo_natural_jihlava

Přinést lidem to, co se v Česku na sklonku totality nedalo koupit, a také léčit zákeřnou nemoc zdravými potravinami. To jsou dva impulzy, které stály na startu značky Natural Jihlava. Za 27 let existence firmy jsme do svého portfolia zařadili více než 10 000 zdravých potravin.
 
Zaměřují se se na výrobu stravy pro ty, kteří mají ze zdravotních důvodů zvýšené požadavky na skladbu potravin. Vyhledávají je také vyznavači zdravého životního stylu. V jejich výrobně na rozhraní Čech a Moravy ve městě Jihlavě vytvářejí produkty z oblasti makrobiotické, racionální a bezlepkové stravy. Jejich výroba čítá bezlepkovou a celozrnnou pekárnu, dražovnu, velkoobchodní sklad a balírny.

Nehledí prvořadě na cenu, ale jejich prioritou je kvalita potravin. Vytvořili stovky originálních receptur, které dokázali uvést na trh i s patřičnými certifikáty a atesty. Jako jedni z mála mají například oddělenou balírnu na bezlepkové potraviny. Důsledně dodržují podmínky všech úřadů i atestací.

Kromě omezeného sortimentu dostupného na našem webu můžete v klidu domova objednávat v jejich Tržnici a zboží se nechat dovést do naší prodejny v Říčanech.