Bio ovesný nápoj s vápníkem BERIEF 1 l

Tento ovesný nápoj (neboli tzv. ovesné mléko) je vyroben z celého bio ovsa a obohacen o vápník v přírodní formě, který mu dodává červená mořská řasa Lithothamnium calcareum. Jedna sklenice o obsahu 200 ml pokrývá 30 % doporučené denní dávky vápníku. Chuť nápoje není touto mořskou řasou nijak výrazně ovlivněna. Příjemnou nasládlou chuť mu dodává přírodně fermentovaný oves, kdy se přítomné ovesné škroby enzymaticky štěpí na jednoduché cukry. Ovesný nápoj se hodí se jak k přípravě ochucených nápojů (vanilkového mléka, mléčně-ovocných koktejlů, apod.), tak na müsli a cereální snídaně, ale také k přípravě sladkých desertů. Díky své nasládlé chuti se příliš nehodí do slaných pokrmů.

Jaký je rozdíl mezi ovesným mlékem a ovesným nápojem? Žádný, rozdíl je jen v názvu. I když všichni vědí, co to je ovesné mléko, a že se skutečným mlékem od krav, koz či ovcí má společné jenom podobné použití, legislativci EU zakazují výrobcům použití slova "mléko" na obalu výrobku pro cokoliv jiného než živočišná mléka. Důvodem je obava, že by docházelo ke klamání zákazníků. Tento postup je jistě chvályhodný, pokud se jedná např. o zákaz používání slova máslo pro označení margarínu, nebo o zákaz označování tukových polev názvem čokoláda (prostě v těch případech, kdy výrobce skutečně chce oklamat zákazníka), ale u ovesného mléka vede jen ke zmatkům. Žádný výrobce ovesného mléka nemá za cíl, aby si spotřebitelé pletli jeho výrobek s kravským mlékem, ale každý naopak zdůrazňuje, že se o kravské mléko nejedná. Výše řečené platí i pro všechna ostatní rostlinná mléka (sójové, špaldové, rýžové, mandlové mléko).

Objem: 1 l
Země původu: Německo
Složení: voda, celozrnný oves* 11 %, slunečnicový olej*, červená mořská řasa Lithothamnium calcareum, mořská sůl. Složky označené * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
Název a skladování: Ovesný nápoj. Po otevření skladujte v ledničce a spotřebujte do 3 - 4 dní.

58,00 Kč
Please select variants first