Bylinné kapky Šalvěj lékařská - kapky Duše rostlin (tinktura) 50 ml

Kód: TIN3912
Neohodnoceno
179 Kč
Skladem
Šalvěj (tinktura z živé léčivé rostliny - kapky Duše rostlin). Přírodní bylinný extrakt z natě léčivé rostliny šalvěje lékařské pro hormonální rovnováhu a menopauzální komfort, při padání vlasů, proti pocení, pro přirozenou obranyschopnost a normální stav dýchacího systému. Podíl živé rostliny...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šalvěj (tinktura z živé léčivé rostliny - kapky Duše rostlin). Přírodní bylinný extrakt z natě léčivé rostliny šalvěje lékařské pro hormonální rovnováhu a menopauzální komfort, při padání vlasů, proti pocení, pro přirozenou obranyschopnost a normální stav dýchacího systému. Podíl živé rostliny na celkovém obsahu rostlin: 67%. Tinctura Salviae herba. Tincture Sage herb.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis, čeleď hluchavkovité - Lamiaceae, SK: Šalvia lekárska) působí jako kloktadlo antibioticky při angínách a zánětech úst (vnější užití),  při potížích zažívacího ústrojí, močových cest a gynekologických potížích. Snižuje pocení zvláště v klimakteriu. Snižuje tvorbu mateřského mléka. Obsahuje látku podobnou ženskému hormonu estrogenu (fytoestrogeny). Rostlina je zvláště vhodná u žen, které začínají menstruovat a u žen v přechodu. Je uváděno působení na řídnutí vlasů, kostí a kloubů.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Hormonální rovnováha, vlasy řídnutí. Menopauzální komfort. Antioxidant. Normální trávení. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální funkce dýchacího systému. Pocení. Zdraví žen, (před) menstruační komfort. Normální stav kostí a kloubů.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.  

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina šalvěj lékařská.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. 

Pozor ! Obsahuje thujon ! Neužívat dlouhodobě ! Snižuje tvorbu mateřského mléka ! Mírně zvyšuje krevní tlak.

Klíčová slova: angína, antibiotikum, zánět, pot, angíny, ATB, pocení, tvorba mateřského mléka snížení, zánět úst, jícnu, dásní, střev, ústa, jícen, dásně, střeva, průjem, klimakterium pocení, fytoestrogeny, gynekologický zánět, cukrovka, nízký tlak, padání vlasů, vlasy, střevo, diabetes. 

Bližší informace: Výše uvedený popis čerpáme z oficiálních zdrojů výrobců jednotlivých doplňků stravy. Rádi bychom Vám o tomto produktu sdělili více, ale současná legislativa tj. NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012), které platí od 14.12 2012, nám to bohužel neumožňuje. Neváhejte však využít naše odborné poradenství. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailu jana@bylinna-lekarna.cz, telefonu 771 174 846 nebo využijte náš kontaktní formulář.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury z bylin
Množství: 50 ml
Jednotková cena za 100 ml: 358 Kč
EAN: 8592814140994

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zakladatel Ing. Pavel Kadaňka, mj. absolvent specializačního programu "Léčivé rostliny" - Farmaceutická fakulta - Univerzita Karlova, Hradec Králové a pozorný mnohaletý posluchač nejznámějšího českého bylináře pana Pavla Váni.

Volné sdružení nadšenců fytoterapie existovalo již dlouhá léta, ale pevný rámec v podobě firmy specializované na výrobu tinktur z léčivých rostlin dal této činnosti zakladatel společnosti Pavel Kadaňka v roce 2009 za  vydatné a  nenahraditelné  pomoci  několika odborníků. Dále   pracují na nových postupech, testují nové přípravky a snaží se, aby fytoterapie byla rovnocenným a důstojným partnerem oficiální medicíně. Jsou to zejména: RNDr. Kateřina Kšicová, PharmDr. Šárka Ulrichová, bylinkáři Dušan Havlík, Vladimír Vytásek a další. Dále jsme čerpali z hlubokých nezištně předávaných znalostí a zkušeností největších guru naší fytoterapie, jakými byli bylináři pan Pavel Váňa a pan Josef Zentrich. Silnou inspirací pro naši práci nám byl i velký znalec rostlin a hub MUDr. RNDr. Petr Nohel DrSc.